Новини
Тема: ПДФО

Як оподатковується вартість подарунка (спадщини), отриманого фізичною особою — нерезидентом від дарувальника (спадкодавця) — фізичної особи — нерезидента, у вигляді частини нерухомого майна, що перебуває у спільній власності на території України з 01.01.2011 р.?

Відповідно до п. 163.2 ст. 163 Податкового кодексу об’єктом оподаткування нерезидента є доходи з джерелом їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), в тому числі отримання спадщини чи подарунка. Згідно з пп. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом, застосовуються ставки, визначені у п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу (15 та 17%). Згідно з п. 174.3 ст. 174 цього Кодексу дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцями до складу загального річного доходу платника податку і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини. Відповідно до п. 174.4 ст. 174 Податкового кодексу нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини. Як зазначено у п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу, кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими Податковим кодексом для оподаткування спадщини.

Отже, спадщина (подарунок), яка отримується спадкоємцем-нерезидентом на території України, оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу (15 та 17%), незалежно від того, що вона перебуває у спільній власності.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42