Новини
Тема: ПДФО

Чи потрібно фізичній особі, яка протягом поточного звітного року отримувала інвестиційний прибуток, подавати декларацію про майновий стан і доходи та у який термін?

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 Податкового кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: виключно від податкових агентів, крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом; від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок. Згідно з пп. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 цього Кодексу запровадження обов’язку податкового агента для професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, не звільняє платника податку від обов’язку декларування результатів усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених у пп. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу.

Таким чином, фізична особа, яка протягом звітного податкового року отримувала дохід у вигляді інвестиційного прибутку, повинна подати декларацію про майновий стан і доходи в термін до 1 травня року, що настає за звітним.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42