Новини
Тема: ПДФО

Чи поширюється норма п. 178.5 ст. 178 Податкового кодексу на доходи фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та мають довідку про взяття на облік за ф. № 4-ОПП, видану до 14.01.2011 р.?

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, регулюється ст. 178 Податкового кодексу, п. 178.5 якої встановлено, що під час виплати суб’єктами господарювання — податковими агентами фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов’язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії свідоцтва про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 р. № 979 (за текстом — Порядок № 979), довідка про взяття на облік платника податків за ф. № 4-ОПП для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, є свідоцтвом про реєстрацію в органі ДПС.

За бажанням фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, органом ДПС може бути видано нову довідку за ф. № 4-ОПП у порядку, встановленому п. 9.4 розділу ІХ Порядку № 979.

Отже, довідки про взяття на облік за ф. № 4-ОПП, видані до 14.01.2011 р., є дійсними і для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, є свідоцтвом про реєстрацію в органі ДПС.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ