Новини
Тема: ПДФО

Чи підлягає оподаткуванню премія, виплачена студенту із стипендіального фонду навчального закладу?

Статтею 165 Податкового кодексу визначено кінцевий перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не підлягають оподаткуванню у джерела виплати.

Зокрема, згідно з пп. 165.1.26 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії, яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вища, ніж сума, визначена в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 цього Кодексу (у 2011 р. — 1320 грн.) Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу.

Щодо сум будь-яких заохочень (премій, матеріальної допомоги тощо), що виплачуються студенту (слухачу) із стипендіального фонду навчального закладу, а також сум індексації стипендії, то оскільки в ст. 165 Податкового кодексу відсутні прямі норми щодо їх невключення до оподатковуваного доходу платників податку, то вони підлягають оподаткуванню податковим агентом при їх нарахуванні (виплаті) згідно з відповідними нормами Податкового кодексу із застосуванням ставок п. 167.1 ст. 167 (15 та 17%).

Податковий агент повинен повідомляти податковий орган про всі нараховані (виплачені) платникам податку суми доходів та нарахований та перерахований з них до бюджету податок у податковому розрахунку за ф. № 1-ДФ.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42