Новини
Тема: Єдиний податок, Перевірки та відповідальність, Приватні підприємці

Яку відповідальність передбачено за неподання або несвоєчасне подання Звіту фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку?

Згідно з п. 9 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 р. № 599, протягом п’яти днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає Звіт фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку, який залишається у справі платника єдиного податку. Згідно з п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу податкова декларація, розрахунок — це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) до контролюючого органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Оскільки Звіт не підпадає під визначення терміна «податкова декларація», то застосування штрафних санкцій (штрафів) або адміністративних штрафів у разі неподання або несвоєчасного подання Звіту чинним законодавством не передбачено.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ