Інші податки
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Пільги щодо обчислення стажу за роботу в медичних закладах

Особа працює у відділенні реанімації. Чи можна рахувати стаж роботи протягом одного року за два роки, у разі якщо вона працює на 0,75 ставки?


Статтею 60 Закону про пенсійне забезпечення передбачено, що робота в лепрозоріях і протичумних закладах охорони здоров’я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях), у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, а також у психіатричних закладах зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

При цьому працює особа в цих закладах на 0,75 ставки або на повну ставку — значення немає.

Однак при обчисленні страхового стажу пільги щодо його обчислення застосовуються лише для періодів роботи до 01.01.2004 р.

З цієї дати поняття страхового стажу визначено ст. 24 Закону про пенсійне страхування, а саме: страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.

Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менше, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

У разі якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць пропорційно сплаченим страховим внескам.

При визначенні права на пенсію, наприклад за вислугу років, спеціальний стаж, як до, так і після 01.01.2004 р., обчислюється за нормами Закону про пенсійне забезпечення та Порядку  № 637 — за даними трудової книжки, а у разі необхідності — уточнюючих довідок.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42