Новини
Тема: Податок на прибуток

Підприємство здійснило заміну акумуляторної батареї транспортного засобу. Чи потрібно на вартість такої батареї збільшувати первісну вартість транспортного засобу?

Ні, не потрібно.

Первісна вартість основних засобів (у тому числі транспортних засобів) збільшується на суму витрат, пов'язаних із ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, реконструкція тощо), що призводять до зростання майбутніх економічних вигод, очікуваних від використання таких об'єктів, у сумі, що перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх основних засобів, що підлягають амортизації станом на початок звітного (податкового року).

Щодо операції із заміни акумуляторних батарей, то згідно з Положенням про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженим наказом Мінтрансу України від 30.03.98 р. № 102, така операція не належить до реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення транспортних засобів, тому витрати, пов'язані із придбанням акумуляторних батарей, є витратами з утримання основних засобів, які на підставі норм ст. 138 Податкового кодексу враховуються у складі відповідної групи витрат залежно від використання такого транспортного засобу у господарській діяльності платника податку.

Таким чином, витрати на придбання та заміну акумуляторних батарей не збільшують первісну вартість транспортного засобу, а враховуються у складі відповідної групи витрат у звітному (податковому) періоді їх здійснення.


«Гаряча» телефонна лінія за участю заступника директора Департаменту
начальника Управління адміністрування податку на
 прибуток
та
 податкових платежів Департаменту оподаткування
юридичних осіб ДПС України Олексія ЗАДОРОЖНОГО

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42