Інші податки
Тема: Єдиний податок, Приватні підприємці

Кошти, одержані на поточний рахунок платника єдиного податку як погашення заборгованості за роботи, виконані у 2010 р., вважаються його доходом

Платник єдиного податку другої групи одержав кошти на поточний рахунок як погашення заборгованості за роботи, виконані у 2010 р. До звітності за 2010 р. доходи від виконаних робіт за 2010 р. підприємець не включав. Чи вважаються доходом платника єдиного податку зазначені кошти?


Відповідно до п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу доходом фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Таким чином, кошти, одержані на поточний рахунок платника єдиного податку другої групи як погашення заборгованості за роботи, виконані у 2010 р., вважаються його доходом.