Інші податки
Тема: Єдиний податок, Приватні підприємці

Власні кошти, внесені підприємцем на поточний рахунок, є його доходом

Платник єдиного податку за період 2009 — 2011 рр. вносив на власний поточний рахунок власні кошти для оплати постачальникам. У платіжному документі зазначено: «Поповнення рахунку власними коштами». Чи вважалися доходом платника зазначені кошти до 01.01.2012 р.?


В умовах чинного законодавства доходом фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку вважається дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу (п. 292.1 цієї статті).

З 01.01.2012 р. у зв'язку з набранням чинності Законом № 4014 скасовано дію Указу про спрощену систему (пункти 1, 3 Прикінцевих та Перехідних положень цього Закону).

Враховуючи зазначене, до 01.01.2012 р. діяв Указ про спрощену систему, п. 1 якого визначено, що виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Таким чином, якщо платник єдиного податку за період 20092011 рр. вносив на власний поточний рахунок власні кошти й оскільки на той період часу діяв Указ про спрощену систему, то доходом вважалася вся сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42