Інші податки
Тема: Єдиний податок, Приватні підприємці

Реєстрація книг обліку

У який термін платник єдиного податку, віднесений до третьої групи, зобов'язаний зареєструвати нову книгу обліку доходів чи книгу обліку доходів і витрат?


Пунктом 296.1 ст. 296 Податкового кодексу встановлено, що платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп. 296.1.1 — 296.1.3 цього пункту.

Так, платники єдиного податку, зокрема третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів (пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу).

Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат (пп. 296.1.2 цього пункту).

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку, зокрема третьої групи, які не є платниками ПДВ, та книг обліку доходів і витрат платників єдиного податку, зокрема третьої групи, які є платниками ПДВ, затверджено наказом № 1637.

Відповідно до вимог п. 4 цього Порядку у книзі обліку доходів або книзі обліку доходів і витрат (далі — Книга) відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. У разі необхідності реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у платника податку. Дані Книги використовуються платником для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Отже, платники єдиного податку реєструють у податкових органах книги до отримання доходів від здійснення підприємницької діяльності цими підприємцями. У разі необхідності реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду вони повинні дотримуватися вимог п. 4 Порядку, затвердженого наказом № 1637.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42