Інші податки
Тема: Єдиний податок, Приватні підприємці

Звільнення від сплати авансових внесків з єдиного податку у разі припинення підприємцем провадження господарської діяльності не передбачено

Платник єдиного податку другої групи подав заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності з 03.09.2012 р. Чи повинен він сплатити єдиний податок за вересень 2012 р.?


Згідно з п. 294.6 ст. 294 Податкового кодексу у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, який є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому до органу ДПС подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.

Відповідно до п. 295.1 ст. 295 цього Кодексу платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов'язання зі сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу ДПС подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності (п. 295.8 ст. 295 Податкового кодексу).

Отже, Податковим кодексом не передбачено звільнення від сплати авансових внесків з єдиного податку в разі припинення фізичною особоюпідприємцемплатником єдиного податку другої групи провадження господарської діяльності.

У разі подання фізичною особоюпідприємцемплатником єдиного податку заяви щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності до органу ДПС податкові зобов'язання такому платнику нараховуються до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому було подано таку заяву.