Новини

Безпідставна самостійність

Податківці Вінниччини нагадали представникам торговельних закладів про неприпустимість маніпулювання цінами на підакцизні товари.

Протягом січня — серпня 2012 р. до загального фонду держбюджету від реалізації вітчизняних алкогольних напоїв у Вінницькій області внесено 407,8 млн. грн. акцизного податку. Про це повідомив під час зустрічі з представниками торговельних закладів краю перший заступник голови ДПС у Вінницькій області Володимир Ліщенко.


Втім занепокоєння фахівців викликає той факт, що низка торговельних закладів мережі супермаркетів і представників торговельних мереж вважає за можливе самостійно коригувати встановлені законодавством ціни на алкогольну продукцію та тютюнові вироби. Володимир Ліщенко нагадав, що встановлення мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої та максимальних — на тютюнові вироби — це політика, яку неухильно проводить держава, регулюючи оборот цієї продукції і прагнучи захистити споживача від підробок.

Так, за інформацією регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Вінницькій області, за вісім місяців 2012 р. було встановлено 11 випадків роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін, та 17 випадків торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін. Тому Володимир Ліщенко, звертаючись до присутніх, наголосив на неприпустимості такого маніпулювання цінами і зауважив, що з метою зменшення тіньового обороту на роздрібному ринку алкогольних напоїв та тютюнових виробів органами ДПС буде посилено контроль за цінами на підакцизну продукцію.


За матеріалами відділу взаємодії зі ЗМІ
та громадськістю ДПС у Вінницькій області