Новини

Звітує УПМ ДПС у Сумській області

  • У результаті заходів, проведених за участю підрозділів УПМ ДПС у Сумській області, за 9 місяців 2012 р. до зведеного бюджету мобілізовано 46 млн. грн.
  • Викрито 77 злочинів у сфері оподаткування, з яких 61 (79,2%) — тяжкі та особливо тяжкі.
  • Направлено до суду кримінальні справи за 42 злочинами.
  • Установлено суму збитків за кримінальними справами у розмірі 23,3 млн. грн., з яких відшкодовано 10,6 млн. грн.
  • Припинено діяльність 2 конвертаційних центрів.
  • Попереджено 24 спроби незаконного відшкодування ПДВ на загальну суму понад 6,9 млн. грн.
  • Припинено діяльність 7 підпільних цехів, з яких 4 — з незаконного виробництва алкогольної продукції.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 10,8 млн. грн. З них товарів підакцизної групи — на 0,9 млн. грн., у тому числі алкогольних напоїв — на суму 108 тис. грн., спирту — на загальну суму 661,5 тис. грн., а також 20 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму 110,7 тис. грн.

 

Горілку та тютюн вилучили з «Продуктового раю»

Податківці регіону припинили незаконну торгівлю підакцизним товаром.

Оперативні дослідження привели їх до одного з магазинів обласного центру «Продуктовий рай», де реалізовували алкогольні та тютюнові вироби без касового апарата та відповідних дозвільних документів — ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі лікеро-горілчаними і тютюновими виробами, документів про їх походження, а також сертифікатів якості підакцизної продукції. Не було оформлено належним чином і найманих працівників магазину.

За результатами перевірки алкогольні та тютюнові вироби загальною вартістю майже 70 тис. грн. вилучено до вирішення питання відповідно до чинного законодавства. Наразі оперативники встановлюють законність походження цієї підакцизної продукції.

 

Передові технології — за старими тіньовими схемами

Працівники податкової міліції Сумщини викрили схему мінімізації податкових зобов'язань місцевим товариством.

Було встановлено, що з метою незаконного формування податкового кредиту та завищення валових витрат на підприємстві, яке займалося виробництвом і реалізацією компресорного обладнання для газодобувних систем на підставі власних технологічних розробок, проводилися незаконні операції з використанням документів фіктивних фірм м. Києва. Здійснені фахівцями підприємства роботи зі створення конструкторської і технічної документації, інші наукові розробки щодо впровадження передових прогресивних технологій у виробництво компресорного обладнання оформлялися як послуги, виконані від імені фіктивних фірм. Використання підроблених документів у бухгалтерському та податковому обліку підприємства призвело до ненадходження до бюджету ПДВ і податку на прибуток у сумі 2,5 млн. грн.

За матеріалами податкової міліції стосовно директора підприємства порушено кримінальну справу. З метою забезпечення відшкодування збитків накладено арешт на особисте майно посадовця на суму 3 млн. грн. Триває слідство.


Наталія ШАПОВАЛ,
старший оперуповноважений з ОВС
відділення обліку та зонального контролю штабу УПМ ДПС
у Сумській області