Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

Більше податків — менше кризи

У багатьох країнах збільшуються ставки й база оподаткування.

У Португалії буде збільшено прибутковий податок

Необхідність належного виконання директив Європейського Союзу  й Міжнародного валютного фонду підштовхує уряд Португалії до вишукування нових джерел наповнення державного бюджету.


Прем’єр-міністр Португалії Педру Пассуш Коелью анонсував рішення уряду відмовитися від планів підвищення рівня зборів соціального страхування, запропонувавши збільшити ставку прибуткового податку й заморозити рівень заробітної плати працівників державних установ.

На початку вересня поточного року уряд країни виступив з ініціативою підняти розмір зборів з соціального страхування з 11 до 18%, одночасно скоротивши ставку корпоративного податку з 23,75 до 18%. Однак ця пропозиція викликала хвилю невдоволення серед більшої частини населення країни.

Активна незгода з ініціативою змусила керівництво країни відмовитися від її введення й вишукати інші методи підняття доходів бюджету.

Новий план уряду з підняття ставки прибуткового податку й скорочення витрат, як очікується, буде остаточно сформульований у жовтні, після чого він має бути схвалений Європейським Союзом і Міжнародним валютним фондом.

«Добро» ЄС і МВФ — обов’язкова частина процедури, яка при позитивному рішенні дасть змогу Португалії  одержати 78 млрд. євро екстреної економічної допомоги від міжнародного співтовариства.

Пояснюючи необхідність таких дій, прем’єр-міністр, зокрема, зазначив, що «поки Португалія виконує свої обіцянки, ми можемо розраховувати на допомогу зовнішніх партнерів. Якщо ми перестанемо їх виконувати або поставимо їхнє виконання під загрозу, такі механізми зникнуть».

 

Багаті британці сплачуватимуть більше податків

Уряд Великої Британії має намір збільшити розмір податків, орієнтованих на багатих співгромадян, зберігши податковий тягар на всі інші прошарки суспільства на колишньому рівні й не скорочуючи державні витрати на соціальну систему.


Заступник прем’єр-міністра Великої Британії Нік Глегг, виступаючи перед делегатами конференції ліберальних демократів, заявив про наміри керівництва країни ввести новий податок на об’єкти дорогої нерухомості й збільшити розмір податку на приріст капіталу.

У своєму виступі Нік Глегг визнав, що уряд як і раніше змушений скорочувати розміри власних витрат, однак таке скорочення не повинно відбуватися за рахунок зниження фінансування соціальної інфраструктури або за рахунок підняття податків для співгромадян з невисоким рівнем доходів.

Він зазначив, що уряд «не допустить виконання побажань правих політиків про те, що бюджетна економія має здійснюватися за рахунок зниження соціальних витрат».

Нік Глегг запевнив, що ліберальні демократи, лідером яких він є, як і раніше мають намір наполягати на необхідності введення щорічного податку в розмірі 1% на всі об’єкти нерухомості у країні, вартість яких перевищує  2 млн. фунтів.

Коментуючи можливі інші кроки, спрямовані на збільшення податкового навантаження на багатих британців, заступник прем’єр-міністра зазначив, що керівництво країни може також розглядати можливість збільшення податку на приріст капіталу й збільшення гербових зборів на операції з нерухомістю.

За матеріалами міжнародних інформаційних агентств