Новини

Вектор стратегічного розвитку податкової служби України на найближчу та довгострокову перспективу

Голова ДПС України Олександр КлименкоНа засіданні Колегії ДПС України, що відбулося днями, тривала відверта і змістовна розмова про роботу, спрямовану на створення конкурентоспроможної податкової системи й максимальних зручностей для платника податків, про важливі завдання, що стоять на сьогодні перед податковими інспекторами, і нові інноваційні системи, покликані заощадити безцінний час підприємця та раціональніше організувати робочий процес податківця.


Усіма силами допомагати розвитку бізнесу і сприяти підприємцям у всіх їхніх починаннях — такий був лейтмотив засідання. «Будь-який новий платник на обліку в інспекції — це маленька перемога податківця, якщо був знятий з обліку — поразка», — так лаконічно охарактеризував суть роботи й завдання, що стоять перед сучасним інспектором, Голова ДПС України Олександр Клименко.

«Ми поставили собі за мету розбудовувати електронні сервіси дистанційного обслуговування, — нагадав колегам очільник ДПС України. — З погляду платника: високий європейський рівень сервісу — це коли платник «не знає в обличчя» свого інспектора».

Податкова служба сьогодні працює над створенням сервісу «Електронний кабінет платника податків», який дасть змогу надавати дистанційні податкові послуги в режимі реального часу. Індикатором ефективності таких перетворень буде скорочення витрат робочого часу на адміністрування податкових процедур як підприємців, так і фахівців ДПС.

На сьогодні розроблено і тестується внутрішня система «Податковий блок», за допомогою якої буде уніфіковано бази даних, а доступ до них стане зручнішим, істотно скоротяться затрати людських ресурсів для їх обробки.

Усе це, безперечно, заощадить час, який витрачають податківці на адміністрування податків. Власне, саме цю думку було висловлено на Першому загальнонаціональному форумі працівників ДПС України. І вона планомірно втілюється в життя.

«Ми повинні створити бренд і вигідно його презентувати національному й закордонному бізнесу, — наголосив Олександр Клименко. — Адже знайомство іноземного інвестора з податковою системою будь-якої держави і його сприйняття країни починається з податкової інспекції. І саме тут він повинен відчути, що діяльність податкової служби високоефективна, доцільна й неупереджена».

Зі свого боку, податкова служба постійно працює над стабілізацією податкового законодавства. Для цього значно розширили спрощену систему оподаткування для бізнесу за рахунок запровадження п’ятої й шостої груп платників єдиного податку, запровадили декларування один раз на рік з податку на прибуток, скасували податкову накладну в друкованому варіанті.

Голова ДПС України Олександр Клименко зазначив, що рівні умови для бізнесу полягають ще й у тому, що ніхто й ніколи не повинен зустрічатися в податковій службі з проявами корупції. У питанні викорінення корупції можна й потрібно бути безкомпромісними. Якщо правил дотримуються всі — значить, усі без винятку.