Інші податки
Тема: Плата за землю

Сплата земельного податку об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків

Власники квартир у багатоквартирному житловому будинку створили об’єднання співвласників. Чи передбачено для таких об’єднань пільги щодо сплати земельного податку?


Згідно зі ст. 42 Земельного кодексу у разі приватизації громадянами багатоквартирного житлового будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об’єднанню співвласників.

Земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об’єктів загального користування, визначених ст. 38 Земельного кодексу, належать до земель житлової та громадської забудови.

Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб — власників земельних ділянок і постійних землекористувачів встановлено ст. 282 Податкового кодексу. Для об’єднань співвласників багатоповерхових будинків таку пільгу не передбачено.

Водночас відповідно до п. 276.1 ст. 276 Податкового кодексу земельний податок за земельні ділянки в межах населених пунктів, які зайняті житловим фондом, справляється у розмірі 3% від суми земельного податку, обчисленого згідно зі статтями 274 і 275 Податкового кодексу. Тобто об’єднання співвласників багатоквартирних будинків обчислюють суму земельного податку за ставкою 3% від суми земельного податку, обчисленого за повною ставкою, встановленою для земель населених пунктів.

При цьому необхідно враховувати, що розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовано житлові будинки, а також будівлі, споруди та прибудинкові території, що належать до них, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації, а підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, який ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42