Інші податки
Тема: ЗЕД. Валютне регулювання, ПДВ

Продаж на митній території України імпортних книжок

Платник податку здійснює операції з постачання книжок, у тому числі імпортованих ним на митну територію України. Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з продажу на митній території України імпортних книжок?


Згідно з пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок, крім видань еротичного характеру, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України.

Відповідно до п. 197.4 ст. 197 зазначеного Кодексу звільнення від оподаткування товарів, передбачене п. 197.1 цієї статті, поширюється на операції із ввезення на митну територію України.

Водночас згідно з пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу надання пільги передбачено для перелічених у цьому пункті товарів вітчизняного виробництва, а саме: періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру) учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників. Для словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вимог щодо їх походження (вітчизняного чи іноземного виробництва) цим Кодексом не встановлено.

Отже, операції з постачання на митній території України словників українсько-іноземної або іноземно-української мови (як ввезених на митну територію України, так і виготовлених в Україні) звільняються від оподаткування ПДВ, оскільки додаткових обмежень зазначеним підпунктом Податкового кодексу для таких операцій не встановлено.

Операції з постачання на митній території України ввезених на митну територію України періодичних видань друкованих засобів масової інформації, книжок, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників від оподаткування ПДВ не звільняються, якщо такі товари не мають статусу товарів вітчизняного виробництва, оскільки звільнення від оподаткування передбачено пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу лише для таких товарів вітчизняного виробництва, за винятком видань еротичного характеру.

Операції з постачання на митній території України видань еротичного характеру (як ввезених на митну територію України, так і виготовлених в Україні) підлягають оподаткуванню у загальновстановленому порядку із застосуванням ставки ПДВ 20%.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42