Інші податки
Тема: ПДФО

Оподаткування іноземних доходів резидента

Який порядок оподаткування іноземних доходів у вигляді дивідендів, які отримуватимуться у 2011 р. резидентом від нерезидента з місцем реєстрації в Республіці Кіпр?


Згідно зі ст. 7 Угоди, яка діє на підставі Закону № 1543, дивіденди, що виплачуються особою з постійним місцем перебування в одній Договірній Державі особі з постійним місцем перебування в іншій Договірній Державі, не оподатковуються в першій Державі.

При цьому відповідно до ст. 2 цієї Угоди вона поширюється на податки, що справляються згідно із законодавством кожної Договірної Держави як загальнодержавного, так і місцевого характеру, незалежно від методу їх справляння.

Таким чином, такі дивіденди звільнено від оподаткування в Республіці Кіпр і підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до норм Податкового кодексу.

Підпунктом 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу визначено, що до складу загального місячного/річного оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід у вигляді дивідендів (крім дивідендів, визначених у пп. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу), порядок оподаткування яких регулюється п. 170.5 ст. 170 Податкового кодексу.

Згідно з пп. 14.1.56 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу доходи — це загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

Дохід, отриманий з джерел за межами України, — це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи, зокрема, дивіденди (пп. 14.1.55 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Згідно з пп. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 цього Кодексу об’єктом оподаткування резидента також є іноземні доходи, тобто доходи, отримані з джерел за межами України, оподаткування яких регулюється п. 170.11 ст. 170 Кодексу.

Підпунктом 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 вищезазначеного Кодексу визначено (з урахуванням вимог пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49): якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Кодексу.

Підпунктом «б» п. 171.2 ст. 171 Податкового кодексу встановлено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з іноземних доходів, є платник податку.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42