Інші податки
Тема: ПДФО

Оподаткування спадщини, отриманої фізичною особою у 2010 році

Фізична особа у 2010 р. отримала свідоцтво про право на спадщину на заощадження, розміщені в Ощадбанку. Який порядок оподаткування такого доходу?


Відповідно до пп. 1 п. 2 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу з 01.01.2011 р. втратив чинність Закон про ПДФО, згідно з яким (пп. 13.2.2 п. 13.2 ст. 13) було встановлено, що при отриманні спадщини спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, будь-які об’єкти спадщини оподатковуються за ставкою податку, визначеною у п. 7.2 ст. 7 цього Закону (5%).

Оскільки свідоцтво про право на спадщину на заощадження, розміщені в Ощадбанку, було отримано фізичною особою у 2010 р., при розгляді питання про оподаткування цього доходу слід застосовувати саме норми Закону про ПДФО, зокрема ст. 13, чинні у 2010 р.

З 1 січня 2011 р. порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу. Таким чином, дохід у вигляді спадщини, яку одержав/одержить платник податку протягом звітного 2011 податкового року, оподатковуватиметься згідно зі ст. 174 Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42