Інші податки
Тема: ПДФО

Оподаткування безоплатно отриманих спортивного взуття, спортивної форми, медикаментів спортсменами-аматорами

Чи підлягає оподаткуванню дохід, отриманий спортсменами-аматорами у вигляді безоплатно отриманих спецхарчування, спортивного взуття та спортивної форми, спортивного інвентарю, медикаментів?


Згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний оподатковуваний дохід. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід, отриманий ним як додаткове благо. Не вважаються додатковим благом платника податку кошти, вартість послуг, проживання, проїзду, харчування, спортивного одягу, аксесуарів, взуття та інвентарю, колясок для інвалідів, у тому числі призначених для участі інвалідів у фізкультурно-реабілітаційних та спортивних заходах, лікарських та медико-відновлювальних засобів та інших доходів, наданих (виплачених) платнику податку — учаснику спортивних (крім професійного спорту), фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізкультурно-оздоровчої діяльності та фізкультурно-спортивної реабілітації, що фінансуються з бюджету та/або бюджетними організаціями, іншими неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату надання таких коштів.

Згідно з п. 5.3 ст. 5 Податкового кодексу інші терміни, що застосовуються у цьому Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами. Терміни «спортивний захід», «фізкультурно-оздоровчий захід», «фізкультурно-спортивна реабілітація» визначено ст. 1 Закону № 3808.

Водночас відповідно до пп. «в» пп. 165.1.4 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума виплат чи відшкодувань (крім заробітної плати чи інших виплат та відшкодувань за цивільно-правовими договорами), що здійснюються з урахуванням п. 170.7 ст. 170 цього Кодексу іншими неприбутковими організаціями (крім кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ) та благодійними фондами України, статус яких визначається відповідно до закону, на користь отримувачів таких виплат, крім будь-яких виплат чи відшкодувань членам керівних органів таких організацій або фондів та пов'язаним з ними фізичним особам.

Згідно з пп. «е» пп. 170.7.4 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентамиюридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) аматорській спортивній організації, клубу для компенсації витрат з придбання або оренди спортивного знаряддя та інвентарю, користування спортивними майданчиками, приміщеннями чи спорудами для проведення тренувань, забезпечення участі спортсмена-аматора у спортивних змаганнях, придбання спортивної форми та харчування під час таких змагань.

При цьому цільовою є благодійна допомога, яка надається під визначені умови та напрями її витрачання (абзац третій пп. 170.7.1 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу).

Термін «аматорська спортивна організація, клуб» означає громадську організацію, діяльність якої не спрямовано на отримання доходу.

Термін «спортсмен-аматор» означає особу, спортивна діяльність якої не спрямовано на отримання доходу, за винятком отримання нагород чи винагород від імені держави, органів місцевого самоврядування або громадських організацій як України, так і інших держав у вигляді медалей, грамот, пам'ятних призів у негрошовій формі, а також як сума відшкодування витрат, пов'язаних з відрядженням такого спортсмена-аматора до місця проведення змагання, у межах встановлених законодавством норм для відрядження працівника.

Водночас п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто 470,50 грн., за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42