Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

Стабільні податки — не на часі

«Зелений» податок допоможе бюджету США

Уведення в США податку на викиди вуглекислого газу в атмосферу здатне наполовину скоротити розміри дефіциту національного бюджету держави. Такі результати моніторингу ситуації в країні, який підготував Дослідний центр Конгресу США.

З опублікованих даних випливає, що у випадку встановлення  розміру такого податку на рівні 20 дол. за кожну тонну газу, додатковий дохід бюджету тільки в цьому фінансовому році міг би становити близько 88 млрд. дол., а щорічні збори до кінця 2020 р. піднялися б до 144 млрд. дол.

Аналізуючи перспективи підвищення доходів держави після введення такого податку й порівнюючи їх із прогнозами збереження дефіциту національного бюджету, експерти дійшли висновку, що новий податок скоротив би дефіцит до 2020 р. у розмірі від 12 до 50%.

Однак експерти Дослідного центру Конгресу США також змушені були зазначити й негативний ефект, який новий податок міг би мати на загальний стан виробничих й енергозалежних підприємств США.

На їхню думку, частина додаткових доходів бюджету, отриманих у результаті введення нового податку, варто було б адресувати на встановлення податкових пільг промисловим підприємствам, на чий економічний стан податок вплине найбільше.

Експерти центру також висловили думку, що збільшення доходів бюджету могло б сприяти можливості зниження розмірів прибуткового податку для рядових платників податків у США.

Податки не вирішать проблему куріння

Підвищення податків на тютюнову продукцію не знижує кількість курців у країні — такого висновку дійшли  експерти дослідного центру RTI International, опублікувавши аналіз фінансового й податкового навантаження, яке лягає на плечі платників податків США в результаті підняття податків. Аналіз було підготовлено на замовлення відділу охорони здоров'я Нью-Йорка, у якому наразі встановлено один з найвищих податків на тютюнові вироби в країні.

Як випливає з опублікованих результатів, недавнє підняття акцизів на тютюнову продукцію в Нью-Йорку з 1,50 дол. до 4,35 дол. за пачку не привело до зниження кількості курців серед найменше забезпеченої частини населення.

Серед інших верств населення було зафіксовано лише незначне сумарне зниження покупок тютюнової продукції.

Дослідження показало, що підняття податків на тютюнові вироби викликало лише негативний ефект для найменш забезпечених жителів Нью-Йорка, збільшивши їх загальні витрати на такого виду покупки з 11,6 до 23,6% від рівня сукупного доходу.

При цьому експерти зазначають, що не менше 45% від загальної кількості продажу тютюнових виробів у штаті Нью-Йорк відбувається без застосування такого роду акцизів, оскільки відбувається на територіях індіанських резервацій, де подібне регулювання законодавчо не застосовується.

За матеріалами інформагентств