Новини

Життя без дотацій

Пробудження промисловості в області має позитивний ефект.

Вперше за історію незалежності України Кіровоградщина не потребує дотацій. Останнім часом сільськогосподарський регіон поступово починає «обростати м'язами» промисловості. Ще минулого року на повну потужність запрацював гірничо-збагачувальний ільменітовий комбінат ТОВ ВКФ «Велта», що переробляє сировину для титанового виробництва. Підприємство працює з такою потужністю, що результати перевершують найсміливіші очікування. Планується, що комбінат забезпечуватиме 2% світового видобутку ільменіту. Крім того, розпочато будівництво першої черги заводу з виробництва ядерного палива. Підвищують обсяги виробництва й відомі промислові підприємства області — ПАТ «Червона зірка», ЗАТ «Гідросила ГРУП» та ВАТ «Креатив ГРУП».


«Безперечно, пробудження промисловості позитивно позначилося на обсягах податкових надходжень до державної та місцевої скарбниць, — переконаний Фото: «Голова ДПС у Кіровоградській області Ігор ВІРІЄНКО». — Успішному наповненню місцевих бюджетів посприяє і нова філософія у діяльності органів податкової служби, спрямована у сервісне русло».

На Кіровоградщині вже створено 22 центри обслуговування платників податків, де можна швидко отримати якісні адміністративні, інформаційні та податкові послуги.

Результативно працює Центр сертифікації електронних ключів при ДПС у Кіровоградській області — з моменту початку його роботи безкоштовним сервісом від податкової служби скористалися 728 місцевих платників податків.

«Я переконаний, — стверджує Ігор Вірієнко, — що менше податківці особисто контактуватимуть з бізнесом, а всі питання вирішуватимуться у таких центрах шляхом електронних платежів, то безпечніше почуватиметься бізнес, стабільнішими будуть надходження до бюджету, і ми матимемо всі підстави говорити, що живемо у цивілізованому суспільстві».

«Перетворення податкової з фіскального органу на сервісну службу передбачає скорочення кількості перевірок платників податків, — розмірковує голова ДПС у Кіровоградській області. — Тому перехід від кількісних до якісних показників контрольно-перевірочної роботи — головний напрям нашої діяльності». Так, з початку цього року працівники податкової провели 496 комплексних документальних перевірок суб'єктів господарювання — юридичних осіб (на 112 менше, ніж минулого року). Такого скорочення вдалося досягти завдяки вдосконаленню процедури планування та відбору до перевірки суто ризикових платників. При цьому всі вони проводилися виключно за обставинами, визначеними Податковим кодексом України, — як реагування на звернення громадян та інформацію від органів виконавчої влади. Попри скорочення контрольно-перевірочної роботи органами ДПС регіону з початку року працівники податкової донарахували узгоджених податкових зобов'язань на загальну суму 45,6 млн. грн., що на 12,9 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. До бюджету вже надійшло 36,5 млн. грн. Також за результатами перевірок зменшено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток на суму 130,3 млн. грн., що дало змогу запобігти фактам несплати цього податку в наступних податкових періодах на 29,9 млн. грн.

І хоч контрольно-перевірочна робота є малоприємною для платників, не слід забувати, що від її якості часом залежить безпека людей. Так, працівники податкової служби Кіровоградської області з початку року провели 177 перевірок ринку пасажирських і вантажних перевезень. У 152 випадках виявлено порушення податкового законодавства. Найсуттєвішим з них є робота перевізників без відповідних дозволів і ліцензій. Враховуючи те, що порушення, допущені перевізниками, прямо чи опосередковано впливають на безпеку пасажирів, податкова служба була змушена застосувати жорсткі санкції — тільки штрафи сягнули суми 985,8 тис. грн. Крім того, в цій галузі виявлено 65 найманих осіб, які не були офіційно працевлаштовані.

Питання якості контрольно-перевірочної роботи органів ДПС обговорювалися під час засідання громадської ради при ДПС у Кіровоградській області. Учасники погодилися з тим, що перевірки податківцями Кіровоградщини проведено якісно та професійно. Платники, які незгодні з результатами перевірки та нарахованими штрафними санкціями, оскаржують їх винесення в судах. Статистика свідчить про те, що юристи податкової служби Кіровоградщини виграють понад 70% таких судових процесів, що є досить високим показником.

Так, з початку року місцеві платники заявили до відшкодування 346,5 млн. грн. Після проведених перевірок правомірності заявлених сум підприємствам Кіровоградщини було відшкодовано близько 300 млн. грн. Водночас понад 190 млн. грн. з цієї суми було повернуто в автоматичному режимі. Таке відшкодування отримали суб'єкти господарювання Кіровоградщини, які працюють у галузях машинобудування, харчової промисловості, транспортних перевезень, а саме — ПрАТ «Гідросила АПМ», ПАТ «Гідросила», ПрАТ «Торговий дім «Гідросила», ПП «Торговий дім «Креатив-розлив», ПрАТ «МААК «Урга», ТОВ «Коріда-Тех» і ПАТ «Червона зірка».

Як наголосив голова ДПС у Кіровоградській області Ігор Вірієнко, податкова служба області постійно тримає на контролі ситуацію з відшкодуванням ПДВ, адже цей чинник неабияк впливає на комфортність інвестиційного клімату в регіоні.


За матеріалами ДПС у Кіровоградській області