Інші податки
Тема: ПДВ

Визначення першого звітного періоду для особи, зареєстрованої як платник ПДВ

Як визначається перший звітний (податковий) період у випадку, коли підприємством отримано Свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ, де зазначено дату реєстрації, яка відповідає першому робочому дню місяця, який не є першим календарним днем цього місяця?


Для платників ПДВ звітним податковим періодом є один календарний місяць (в окремих випадках календарний квартал). При цьому для осіб, які реєструються як платники ПДВ чи реєстрація як платника ПДВ яких анулюється, встановлено певні особливості щодо визначення звітного (податкового) періоду (ст. 202 Податкового кодексу). Так, для особи, дата реєстрації якої як платника ПДВ не припадає на перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом вважається період, що розпочинається з дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.

Отже, якщо дата реєстрації особи як платника податку припадає на перший робочий день календарного місяця, але такий день не є першим днем календарного місяця, то першим звітним (податковим) періодом у такої особи буде період від дня реєстрації її як платника податку до останнього дня першого повного календарного місяця, оскільки перший робочий день календарного місяця не збігається з першим днем місяця.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42