Інші податки
Тема: Перевірки та відповідальність

Вимагання податківцями документів, що підтверджують державну реєстрацію підприємця

Чи мають право податківці під час перевірки вимагати документ, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців?


Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні» (набрав чинності з 12.08.2012 р.) внесено зміни, зокрема, до ст. 20 Податкового кодексу. Раніше пп. 20.1.29 п. 20.1 ст. 20 цього Кодексу було передбачено, що органи ДПС мають право здійснювати контроль за додержанням норм законодавства з питань регулювання обігу готівки (крім банків) та порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців; ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи; торгових патентів.

З набранням чинності вищезазначеного Закону податківці не мають права вимагати від суб’єктів господарювання наявності документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42