Інші податки
Тема: ЄСВ

Нарахування ЄСВ на компенсаційні виплати

Чи нараховується єдиний внесок на суми компенсації, що надається працівнику при переведенні його на роботу в іншу місцевість?


Відповідно до п. 6 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170, витрати на відрядження, а саме: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення, компенсаційні виплати та добові, які виплачуються у разі переїзду на роботу в іншу місцевість згідно з чинним законодавством, належать до виплат, які здійснюються у грошовій формі за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок.

Компенсаційні виплати при переїзді на роботу в іншу місцевість виплачуються працівникам відповідно до ст. 120 Кодексу законів про працю, ст. 12 Закону України «Про оплату праці» у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України «Про гарантії та компенсації при переїзді в іншу місцевість».