Новини
Тема: Плата за землю

Подання декларації та сплата орендної плати

Коли фізична особа — підприємець має подати податкову декларацію та сплатити орендну плату відповідно до договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності?


Пунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за відповідною формою з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Органи ДПС щороку до 1 травня здійснюють облік фізичних осіб — платників податку і нарахування відповідних сум податку.

До 1 липня поточного року органи ДПС видають платникові податкове повідомлення-рішення про сплату податку за відповідною формою.

Таким чином, якщо договір оренди земельної ділянки державної або комунальної власності оформлено на фізичну особу — підприємця, то такий підприємець подає до органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю і сплачує земельний податок щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. А якщо такий договір оренди оформлено на фізичну особу, то нарахування сум податку провадиться органами ДПС, які видають податкові повідомлення-рішення платникові до 1 липня поточного року. Земельний податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення зазначеного повідомлення-рішення.


«Гаряча лінія» за участю головного державного податкового ревізора-інспектора
відділу адміністрування майнових податків Управління майнових податків та
 моніторингу
з
 питань оподаткування фізичних осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України
Руслана БУРЛАКИ

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42