Новини
Тема: Плата за землю

Садівницькі товариства

Чи звільняються від сплати земельного податку члени садівницького товариства?


Статтею 35 Земельного кодексу України (далі — Земельний кодекс) визначено, що громадяни — члени садівницького товариства мають право приватизувати земельну ділянку. Така приватизація здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства.

Відповідно до ст. 281 Податкового кодексу від сплати податку звільняються: інваліди І та ІІ груп; фізичні особи, які виховують трьох дітей і більше віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом як постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи.

При цьому звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначеної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, зокрема для ведення садівництва — не більш як 0,12 га.

Отже, якщо власником землі чи користувачем земельних ділянок, наданих для ведення садівництва, є садівницьке товариство і члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку, то таке товариство і буде платником земельного податку до бюджету (включаючи земельні ділянки загального користування).

Якщо фізична особа має у власності земельну ділянку, надану для ведення садівництва, і ця ділянка посвідчується Державним актом на право власності, тільки в цьому випадку зазначені особи мають пільги щодо сплати земельного податку відповідно до ст. 281 Податкового кодексу.


«Гаряча лінія» за участю головного державного податкового ревізора-інспектора
відділу адміністрування майнових податків Управління майнових податків та
 
моніторингу
з
 
питань оподаткування фізичних осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України
Руслана БУРЛАКИ

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42