Новини
Тема: Плата за землю

Гаражно-будівельні кооперативи

Чи поширюється пільга щодо сплати земельного податку на власників гаражів, якщо гараж знаходиться у гаражно-будівельному кооперативі?


За рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування гаражно-будівельним кооперативам передаються безоплатно у власність або надаються в оренду в розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації, земельні ділянки для гаражного будівництва (ст. 41 Земельного кодексу).

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, зокрема для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га.

Тобто якщо фізична особа має у власності земельну ділянку, надану для будівництва індивідуального гаража, і ця ділянка посвідчується Державним актом на право власності, тільки в цьому випадку зазначена особа має пільги щодо сплати земельного податку відповідно до ст. 281 Податкового кодексу.

Водночас пільги, передбачені цією статтею для власників земельних ділянок або землекористувачів — фізичних осіб, не поширюються на гаражно-будівельні кооперативи — юридичні особи, навіть якщо їх співвласники належать до пільгових категорій платників земельного податку, тобто такий кооператив має сплачувати податок за земельну ділянку на загальних підставах.


«Гаряча лінія» за участю головного державного податкового ревізора-інспектора
відділу адміністрування майнових податків Управління майнових податків та
 
моніторингу
з
 
питань оподаткування фізичних осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України
Руслана БУРЛАКИ

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42