Новини
Тема: Плата за землю

Земельна ділянка під МАФом

Чи має пільгу щодо сплати земельного податку фізична особа, у якої є земельна ділянка з розміщеною на ній будівлею малої архітектурної форми (МАФ)?


Статтею 116 Земельного кодексу встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень або за результатами аукціону.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру України.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовано такі будівлі, споруди (їх частини) з урахуванням прибудинкової території, сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (п. 287.6 ст. 287 Податкового кодексу).

У ст. 281 Податкового кодексу наведено відповідні категорії фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, а також межі граничних норм за видом використання земельної ділянки.

Таким чином, якщо суб’єкт господарювання або фізична особа придбали будівлю, споруду (їх частину), податок за земельні ділянки сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно з урахуванням прибудинкової території і відповідно до цільового (господарського) призначення на підставі даних Державного земельного кадастру України.

Крім того, земельна ділянка, на якій розміщено будівлю малої архітектурної форми, до пільгової категорії використання земель у межах граничних норм не належить, і земельний податок сплачується на загальних підставах.


«Гаряча лінія» за участю головного державного податкового ревізора-інспектора
відділу адміністрування майнових податків Управління майнових податків та
 
моніторингу
з
 
питань оподаткування фізичних осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України
Руслана БУРЛАКИ

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42