Новини
Тема: Плата за землю

Надання в оренду земель сільгосппризначення

Фізична особа передає земельну ділянку сільськогосподарського призначення в оренду. Як нараховується орендна плата? Чи обов’язково укладати договір оренди?


Укладення договору оренди земельної частки (паю) з виплатою орендної плати у натуральній або грошовій формі відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки» є обов’язковим.

Плата за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) встановлюється у розмірі не менше 3% визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю) і залежно від результатів господарської діяльності та фінансово-економічного стану орендаря поступово збільшується (Указ Президента України «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян — власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)»).

Статтею 1 Закону України «Про оренду землі» визначено, що оренда землі — це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Відповідно до абзацу третього ст. 21 цього Закону обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Отже, плата за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) встановлюється у розмірі не менше 3% визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю) і поступово збільшується залежно від результатів господарської діяльності та фінансово-економічного стану орендаря й індексів інфляції.


«Гаряча лінія» за участю головного державного податкового ревізора-інспектора
відділу адміністрування майнових податків Управління майнових податків та
 
моніторингу
з
 
питань оподаткування фізичних осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України
Руслана БУРЛАКИ

«Гарячі лінії»

Дата: 22 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42