Новини
Тема: Плата за землю

Землі водного фонду

Фізична особа має у власності житловий будинок, розташований на території прибережної зони. Чи може передаватись у власність такої фізичної особи земельна ділянка прибережних захисних смуг, які є землями водного фонду?


Після оформлення права власності на об’єкт нерухомого майна (житловий будинок, будівля чи споруда) його власник набуває права власності чи користування земельною ділянкою для обслуговування того об’єкта нерухомості, що належить особі на праві власності.

Проте відповідно до п. 4 ст. 59 Земельного кодексу громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення та берегових смуг водних шляхів, а також озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт тощо.

Отже, земельні ділянки прибережних захисних смуг, які є землями водного фонду, не можуть передаватися у власність громадянам у межах норм безоплатної передачі, визначених ст. 121 Земельного кодексу, в порядку, встановленому ст. 118 цього Кодексу.

Також слід зазначити, що згідно зі статтями 38 та 39 Земельного кодексу до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об’єктів загального користування.


«Гаряча лінія» за участю головного державного податкового ревізора-інспектора
відділу адміністрування майнових податків Управління майнових податків та
 
моніторингу
з
 
питань оподаткування фізичних осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України
Руслана БУРЛАКИ

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42