Інші податки
Тема: Єдиний податок, Пенсійне і соціальне забезпечення

Нарахування ЄСВ на суму одноразової допомоги при виході на пенсію

Чи нараховується єдиний внесок на суму одноразової допомоги, що виплачується згідно з умовами колективного договору працівникам, які виходять на пенсію на пільгових умовах відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»? Чи підлягає така виплата відображенню у звітності, що подається до Пенсійного фонду України?


Згідно з п. 1 частини першої ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для роботодавців, зокрема підприємств, установ, організацій та інших юридичних осіб, базою для нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до п. 2 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170, одноразова допомога працівникам, які виходять на пенсію згідно із законодавством та колективними договорами, не є базою для нарахування єдиного внеску, а отже, не відображається у звітності, що подається до Пенсійного фонду України.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42