Інші податки

Повернення торгових патентів старого зразка

Який порядок повернення торгових патентів старого зразка, строк дії яких не закінчився?


У підрозділі 7 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу визначено особливості порядку повернення торгових патентів, виданих згідно з вимогами Закону про патентування, у яких на момент набрання чинності Податковим кодексом не закінчився строк дії. Такі торгові патенти підлягають поверненню до органів ДПС за місцем їх придбання у тримісячний строк (але не пізніше закінчення строку їх дії).

З 01.01.2011 р., до отримання бланків торгових патентів нового зразка, рекомендується видавати торгові патенти діючого зразка з установленням строків і ставок збору, визначених ст. 267 Податкового кодексу, та додатковим написом на бланку торгового патенту «Торговий патент підлягає обміну».

Місячна плата за торгові патенти, яку внесено у грудні 2010 р. за січень 2011 р. згідно з вимогами Закону про патентування, перегляду не підлягає.

Місячний збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, який сплачуватиметься у січні за лютий і в подальшому, сплачується за встановленими ставками збору відповідно до вимог п. 267.3 ст. 267 Податкового кодексу та рішень органів місцевого самоврядування.

Щоквартальна плата за торгові патенти, яку внесено у грудні 2010 р. за І квартал 2011 р. згідно з вимогами Закону про патентування, перегляду не підлягає.

Щоквартальний збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, який сплачуватиметься за ІІ квартал 2011 р. і в подальшому, сплачується за встановленими ставками збору відповідно до вимог п. 267.3 ст. 267 Податкового кодексу та рішень органів місцевого самоврядування.

Попередня оплата вартості торгового патенту, здійснена суб'єктом господарювання наперед не за весь строк його дії, підлягає перегляду відповідно до вимог Податкового кодексу та рішень органів місцевого самоврядування.

Суб'єкт господарювання при поверненні торгових патентів, строк дії яких не закінчився, відповідно до підрозділу 7 розділу XX Податкового кодексу подає до органу ДПС письмову заяву про повернення торгових патентів. Орган ДПС здійснює анулювання таких торгових патентів.

Одночасно суб'єкт господарювання подає заявку на придбання торгового патенту, при цьому бланк торгового патенту видається йому з додатковим написом «Торговий патент підлягає обміну» та в обмін на повернутий бланк. Строк дії цього патенту відраховується з дати, зазначеної у торговому патенті відповідно до ст. 267 Податкового кодексу (лист № 27640/7/15-0117).

За необхідності суб'єкт господарювання здійснює доплату вартості торгових патентів при їх придбанні відповідно до ставок, встановлених органами місцевого самоврядування згідно з вимогами Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42