Інші податки

Фізичними особами — підприємцями, які провадять торговельну діяльність у межах території ринків,

Членами місцевої громадської організації є фізичні особи — підприємці, які здійснюють торгівлю продуктами харчування і товарами повсякденного попиту в пунктах продажу товарів на території комунального підприємства, міського ринку та ринку, що належить сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу. Чи потрібно придбавати торговий патент таким підприємцям?


Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), їх відокремлені підрозділи, що отримують в установленому порядку торгові патенти та провадять діяльність у сфері розваг, крім проведення державних грошових лотерей.

Підпунктом 267.1.2 п. 267.1 ст. 267 цього Кодексу визначено фізичних осіб — підприємців, які не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та відповідно не придбавають торгові патенти. До них, зокрема, належать:

  • фізичні особи — підприємці, які провадять торговельну діяльність у межах ринків усіх форм власності;
  • фізичні особи — підприємці, які здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва і тваринництва, свійської худоби та птиці (як у живому вигляді, так і продукції забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва;
  • фізичні особи — підприємці, які сплачують державне мито за нотаріальне посвідчення договорів про відчуження власного майна, якщо товари кожної окремої категорії відчужуються не частіше одного разу на календарний рік.

Отже, відповідно до правил, встановлених пп.  «в» пп. 267.1.2 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу, для фізичних осіб — підприємців, які провадять торговельну діяльність у межах території ринків усіх форм власності, придбання торгових патентів не передбачено.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42