Інші податки

Пільга щодо сплати земельного податку за відсутності документів на право власності на земельну ділянку

Чи має право на пільгу щодо сплати земельного податку фізична особа, яка належить до категорії пільговиків, якщо відсутні документи на право власності на земельну ділянку, що використовується (документи перебувають на оформленні)?


Згідно зі ст. 125 Земельного кодексу право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права.

Статтею 126 цього Кодексу визначено, що право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті, якою встановлено, що право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується такими документами:

  • цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за цією угодою;
  • свідоцтвом про право на спадщину.

З урахуванням викладеного та з огляду на ст. 206 Земельного кодексу, згідно з якою використання землі в Україні є платним, у випадкуякщо фізична особа користується земельною ділянкою, але відсутні документи, які посвідчують право власності на земельну ділянку, підстав для несплати земельного податку немає.

Щодо права на пільгу зі сплати земельного податку, то його мають особи, що є платниками відповідно до ст. 269 Податкового кодексу — власники земельних ділянок, право власності на земельні ділянки яких посвідчено належними документами та даними державного земельного кадастру. Тобто фізична особа, яка належитьдо категорії осіб, щомають право на пільгу зі сплати земельного податку, отримає право на пільгу відповідно до ст. 281 Податкового кодексу лише після отримання права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.

Для отримання пільги власник земельної ділянки має подати до органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки документи, що посвідчують його право на пільгу. При цьому якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому виникло це право (п. 284.2 ст. 284 Податкового кодексу).

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42