Інші податки

Плата земельного податку за земельні ділянки під багатоповерховими житловими будинками

Чи є платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоповерховими житловими будинками власники квартир (житлових приміщень) у таких будинках?


Відповідно до ст. 42 Земельного кодексу земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

У разі приватизації громадянами багато-квартирного житлового будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників.

Відповідно до роз'яснень, наданих листом № 10046/17/4-10, законодавством передбачено можливість передання у власність чи надання в користування земельних ділянок під багатоквартирними житловими будинками лише об'єднанню власників будинку або підприємствам, установам та організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

Отже, платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними житловими будинками є особи, яким такі земельні ділянки відповідно до норм Земельного кодексу передаються у постійне користування або у власність: підприємства, установи та організації, що здійснюють управління цими будинками, а також об'єднання власників будинків.

Власники квартир (житлових приміщень) у багатоквартирних житлових будинках не є платниками земельного податку до держбюджету за земельні ділянки під такими будинками.

Водночас власники квартир (житлових приміщень) у багатоквартирних житлових будинках відшкодовують сплачені суми земельного податку підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють управління цими будинками, а також об'єднанням власників будинків у складі сум за утримання будинків і прибудинкових територій.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42