Які перепони слід усунути для спрощення умов ведення бізнесу? Це запитання, на думку очільників усіх гілок влади, не втрачає актуальності, і його вирішення має підкріплюватися реальним ефектом. Президент України вважає недостатньою імплементацію вже прийнятих законів і доручив економічному блоку уряду підготувати Програму лібералізації державної податкової політики на 2013 — 2014 рр., яка б підтримала підприємницьку ініціативу та реальний сектор економіки. Податківці запропонували бізнес-спільноті активно включитися в дискусію, висловити зауваження та пропозиції щодо документа.
«Ми ініціюємо зниження податків, усунення пресингу, залучаючи водночас компенсаторні механізми», — наголосив Голова ДПС України Олександр Клименко. Тому податківці як ніхто зацікавлені в тому, щоб врахувати якомога більше конструктивних ідей платників податків. Працівники податкових органів обіцяють їх уважно проаналізувати, а всі слушні і виважені пропозиції зареєструвати, опрацювати на предмет доцільності і врахувати при формуванні Програми лібералізації державної податкової політики на 2013 — 2014 рр. Податківці переконані: зібраний по крупицях практичний досвід десятків тисяч вітчизняних підприємців стане дієвим інструментом вдосконалення податкових законів. Зрештою, отримавши відповідь від податкової, підприємець переконається в тому, що його пропозицію чиновник не відклав у довгу шухляду, а уважно з нею ознайомився.
Тримати зв'язок із
податківцями можна у досить простий і вже перевірений спосіб. Свої думки,
погляди на спірні проблеми або нововведення платники податків можуть у письмовому
вигляді вкинути у скриньки, встановлені для цього в доступних місцях,
у тому числі центрах обслуговування платників податків, або надіслати на електронну адресу taxservice@sts.gov.ua. Унікальну можливість безпосередньо долучитися до формування державної податкової
політики представники бізнесу і громадськості зможуть також скориставшись Інтернетом.
Для цього на веб-порталі ДПС України створено окремий банер «Пропозиції до Програми
лібералізації державної податкової політики»{h}Голова ДПС України
Олександр КЛИМЕНКО:
Заходи з лібералізації податкової
системи мають проводитися насамперед відповідно до побажань підприємців.
Особливу увагу ми приділяємо думці малого й середнього бізнесу
в регіонах, зокрема у невеликих містах і на депресивних
територіях. На керівника кожного територіального органу ДПС України покладено відповідальність не лише за ефективне
впровадження законодавчих інновацій
на місцях, а й формування в тісному діалозі з бізнесом
пропозицій щодо їх удосконалення{/h}.
Підприємництво не змусило себе довго чекати і разом з представниками громадськості негайно скористалося нагодою висловити свою точку зору на податкові проблеми. У багатьох регіонах скриньки вже наповнюються пропозиціями здебільшого від представників малого та середнього бізнесу, для яких на сьогодні зниження податкового тягаря є питанням виживання й подальшого розвитку їхнього бізнесу та добробуту їхніх родин.
Звісно, дистанційного спілкування бізнес-спільноти з податківцями замало. У деяких регіонах України підприємці через своїх представників у громадських радах при ДПС в областях вже встигли викласти своє бачення і трактування лібералізації податкової системи. На Івано-Франківщині, приміром, відбулося засідання громадської ради, учасники якого насамперед запропонували спростити документообіг, а також змінити подання звітності з квартальної на річну для всіх платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Голова громадської ради при ДПС в Івано-Франківській області Галина Васильченко зауважила, що оподатковуватися має не розвиток бізнесу, а обсяги споживання. Тож переконана, що реформувати податкову систему доцільно саме в цьому напрямі. Крім того, діалог між податківцями та громадськістю торкнувся і буденних, проте не менш важливих питань проведення контрольно-перевірочної роботи, надання електронних сервісів, консультаційних послуг та забезпечення надходжень до бюджету. Від подібних дискусій податківці очікують конкретних зауважень до діяльності податкових органів і ділових пропозицій щодо вдосконалення процесу адміністрування податків.
До засідань громадських рад при ДПС в областях обов'язково залучатимуть науковців та експертів, які зможуть не тільки дати кваліфіковану оцінку тій або іншій ідеї, а й узагальнити пропозиції з огляду на регіональну специфіку та проблемні моменти, що виникають при адмініструванні податків у певному регіоні.
Фахівці ДПС України прагнуть почути думку якомога більшої кількості підприємців, водночас усвідомлюючи, що чимало проблем може бути врегульовано на регіональному рівні. Найболючіші питання, які турбують малий і середній бізнес у невеликих містах, на слаборозвинутих територіях вирішуватимуться на засіданнях виїзних «круглих столів», які проведуть голови ДПС в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі за участю представників громадських організацій, які обстоюють інтереси малого та середнього бізнесу.
Голова Окружної ДПС — Центрального офісу з обслуговування великих платників податків проведе засідання виїзного «круглого столу», на яке запросять виразників інтересів усіх великих бюджетоформуючих підприємств.