Соціальне страхування
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Право на виплату грошової допомоги

Жінка працювала вихователем у колгоспному дитячому садку та пішла з цього місця роботи на пенсію у 55 років (02.08.2012 р.). Чи має вона право на допомогу у розмірі десяти пенсій?


Пунктом 71 Прикінцевих положень Закону про пенсійне страхування передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій особи станом на день її призначення.

Грошова допомога надається за умов, зокрема, якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 зазначеного Закону, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форм власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» — «ж» ст. 55 Закону про пенсійне забезпечення.

Згідно з Порядком № 1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах і установах державної та комунальної форм власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» — «ж» ст. 55 Закону про пенсійне забезпечення.

Жінка вийшла на пенсію за віком достроково (в 55 років), а згідно зі ст. 26 Закону про пенсійне страхування її пенсійний вік — 56 років (пенсійний вік для жінок, які народилися у період з 01.04.57 р. по 30.09.57 р.). Це перша причина, за якою жінка не має права на виплату грошової допомоги. Другою причиною є те, що колгоспні дитячі садки мали колективну форму власності, а право на виплату грошової допомоги мають працівники державних і комунальних закладів (установ).

«Гарячі лінії»

Дата: 14 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42