Інші податки
Тема: ПДФО

Оподаткування доходу, отриманого від операцій з брухтом чорних металів

Чи підлягає оподаткуванню дохід, отриманий фізичною особою від продажу брухту чорних або дорогоцінних металів?


Згідно з п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу загальний оподатковуваний дохід фізичної особи — це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Водночас відповідно до пп. 164.2.18 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу до оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку за зданий (проданий) ним брухт чорних
та/або дорогоцінних металів, крім доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, проданий Нацбанку України.

Під час виплати доходів за зданий (проданий) платником податку брухт чорних та/або дорогоцінних металів особа, яка його закуповує, вважається податковим агентом та зобов'язана утримати податок із суми такої виплати за ставкою, встановленою розділом ІV Податкового кодексу.

Згідно з пп. 165.1.25 п. 165.1 ст. 165 вищезазначеного Кодексу не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума доходу, отримана платником за здані (продані) ним вторинну сировину та побутові відходи, за брухт дорогоцінних металів, проданий Нацбанку України.

Таким  чином, за умови дотримання вимог пп. 164.2.18 п. 164.2 ст. 164 та пп. 165.1.25 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу при отриманні доходів від продажу фізичною особою брухту чорних та/або дорогоцінних металів особа, яка його закуповує, вважається податковим агентом та зобов'язана утримати податок із суми такої виплати за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу у розмірі 15 та/або 17%.

Слід зазначити, що до пп. 164.2.18 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу буде внесено зміни, передбачені пп. 2 п. 46 розділу І Закону № 5083 в частині неоподаткування доходів від операцій продажу чорних металів, які наберуть чинності з 01.01.2013 р.