Інші податки
Тема: Плата за землю

Земельну ділянку передано в оренду платнику ФСП

Чи звільняються фізичні особи від сплати земельного податку за земельні ділянки, земельні частки (паї), передані в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку, якщо договори оренди укладено, але не зареєстровано у Державному земельному кадастрі?


Відповідно до п. 281.3 ст. 281 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI від сплати податку звільняються на період дії фіксованого сільськогосподарського податку власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку.

Згідно зі ст. 18 Закону України від 06.11.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі» договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

Отже, оскільки договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації, то фізичні особи не звільняються від сплати земельного податку за земельні частки (паї), передані в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку на підставі договору оренди, який не зареєстровано у Державному земельному кадастрі.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42