Інші податки
Тема: Патентування

Торговий патент при здійсненні пересувної торгівлі

Чи необхідно придбавати торговий патент фізичній особі — підприємцю, яка здійснює торговельну діяльність на території ринку з автомагазину, розвозки, іншого виду пересувної торговельної мережі?


Відповідно до пп. «в» пп. 267.1.2 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс) не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг суб'єкти господарювання — фізичні особи — підприємці, які провадять торговельну діяльність у межах ринків усіх форм власності.

При цьому згідно з пп. 14.1.211 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу для цілей розділу XII цього Кодексу під пунктами продажу товарів слід розуміти:

  • магазин, іншу торговельну точку, що розташовані в окремому приміщенні, будівлі або їх частині та мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину;
  • кіоск, палатку, іншу малу архітектурну форму, яка розташована в окремому приміщенні, але не має вбудованого торговельного залу для покупців;
  • автомагазин, розвозку, інший вид пересувної торговельної мережі;
  • лоток, прилавок, інший вид торговельної точки у відведеному для торговельної діяльності місці, крім лотків і прилавків, що надаються в оренду суб'єктам господарювання — фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі — ринків усіх форм власності;
  • стаціонарну, малогабаритну і пересувну автозаправну станцію, заправний пункт, який здійснює торгівлю нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом;
  • фабрику-кухню, фабрику-заготівельню, їдальню, ресторан, кафе, закусочну, бар, буфет, відкритий літній майданчик, кіоск, інший пункт ресторанного господарства;
  • оптову базу, склад-магазин, інші приміщення, що використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток.

Отже, не повинні придбавати торговий патент фізичні особи — підприємці, які провадять торговельну діяльність з лотків і прилавків, що надаються в оренду суб'єктам господарювання — фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі ринків усіх форм власності.

Фізичні особи — підприємці, які здійснюють торговельну діяльність на території ринку шляхом виїзної торгівлі, торговий патент придбавати повинні.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42