Інші податки
Тема: ПДФО

Податкова знижка за навчання в автошколі

Чи можна включити до складу податкової знижки вартість навчання в автошколі?


Відповідно до п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Згідно з переліком професійно-технічних навчальних закладів, наведеним у ст. 41 Закону України від 23.05.91 р. № 1060-XII «Про освіту», навчання в автошколі не належить до здобуття середньої професійної освіти.

Крім того, ст. 43 зазначеного Закону встановлено, що вищими навчальними закладами є: технікум (училище), коледж, інститут, консерваторія, академія, університет та інші.

Таким чином, оскільки навчання в автошколі не належить до одержання як середньої професійної освіти, так і вищої, плату за навчання в ній не може бути включено до складу податкової знижки платника податку.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42