Інші податки
Тема: Труд і зарплата

Індексація заробітної плати

У січні 2010 р. загальноосвітня школа вийшла зі складу єдиної бухгалтерії при управлінні освіти та стала самостійно вести бухгалтерський облік, але при цьому не було здійснено передання інформації щодо заробітної плати працівників. Який місяць вважати базовим для проведення індексації заробітної плати учителів та працівників адміністративно-господарського відділу?


Питання проведення індексації для новоприйнятих працівників та працівників, яких переведено на іншу роботу, а також у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2012 р. № 526 «Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення» (чинна з 21.06.2012 р.).

До цього при визначенні індексу споживчих цін для проведення індексації слід було керуватися нормами п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078, якими передбачено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації є місяць, в якому відбулося підвищення грошових доходів населення. За цей місяць індексація не повинна була нараховуватися.

Для проведення подальшої індексації індекс мав розраховуватися з наступного за базовим місяця. При цьому сума підвищення грошових доходів мала перевищувати суму індексації, яка нараховувалась у місяці підвищення.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42