Інші податки
Тема: ПДФО

Податкова знижка за навчання 23-річної дитини

Чи має право мати на отримання податкової знижки за навчання 23-річної доньки?


Згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття (до 18 років).

Якщо повнолітні діти продовжують навчатись і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу (ст. 199 Сімейного кодексу).

Таким чином, мати має право на отримання податкової знижки за навчання доньки, якій 23 роки. Водночас якщо дитині, яка навчається і не працює, у звітному році, за який мати реалізовує право на податкову знижку, виповнюється 24 роки, то право на податкову знижку за такий рік у неї не втрачається.