Інші податки
Тема: ПДФО

Податкова знижка за навчання неусиновленої дитини

 

Чи може скористатися правом на податкову знижку за навчання неусиновленої дитини вітчим, який перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір'ю цієї дитини?


Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Статтею 207 Сімейного кодексу визначено поняття усиновлення. Так, усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснено на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого ст. 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних і гармонійних умов її життя.

Отже, за наведеною у запитанні ситуацією та з урахуванням положень ст. 207 Сімейного кодексу вітчим не може скористатися правом на податкову знижку за навчання.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42