РРО. Готівка

Запитання — відповіді

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон про РРО, дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Установлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу, не допускається.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Розглянемо відповіді на запитання щодо використання РРО ломбардами та перевізниками пасажирів, порядку анулювання розрахункових книжок і подання звітності суб’єктами господарювання.


Використання РРО ломбардами

Ломбард надає фінансові послуги. Чи потрібно при цьому застосовувати РРО?

 

Застосування РРО перевізниками пасажирів

Чи потрібно суб'єктам господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів автомобільним, залізничним, авіаційним, річковим і морським транспортом (перевізникам), а також суб'єктам господарювання, які на підставі укладених договорів з перевізниками здійснюють продаж проїзних і перевізних документів, проводити розрахункові операції через РРО?

 

Анулювання розрахункових книжок

Як анулюються в органах ДПС розрахункові книжки до РРО у разі пошкодження засобу контролю, що забезпечує цілісність розрахункової книжки?

 

Подання звітності

Чи потрібно подавати Звіт про використання РРО та книгу обліку розрахункових операцій до органів ДПС у разі, якщо суб'єкт господарювання зареєстрував РРО, але не здійснює господарської діяльності?

 

Проведення реєстрації паркоматів в органах ДПС

Підприємство придбало паркомат для надання послуг паркування. Чи потрібно такому підприємству реєструвати придбаний паркомат в цілому чи лише його фіскальний блок?