Інші податки
Тема: РРО. Готівковий обіг

Використання РРО ломбардами

Ломбард надає фінансові послуги. Чи потрібно при цьому застосовувати РРО?


Статтею 9 Закону про РРО визначено випадки, за яких застосування РРО та розрахункових книжок не є обов'язковим. Зокрема, згідно з п. 1 ст. 9 цього Закону РРО та розрахункові книжки не можна застосовувати при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Законом про фінансові послуги встановлено, що ломбарди належать до фінансових установ і здійснюють діяльність у сфері фінансових послуг, зокрема надають кошти у позику.

Отже, при наданні на господарській одиниці виключно фінансових послуг ломбард згідно з п. 1 ст. 9 Закону про РРО може не застосовувати РРО та розрахункові книжки за умови проведення розрахунків у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

У разі продажу товарів на господарській одиниці ломбард відповідно до вимог Закону про РРО зобов'язаний застосовувати РРО при здійсненні розрахунків.