Інші податки
Тема: РРО. Готівковий обіг

Анулювання розрахункових книжок

Як анулюються в органах ДПС розрахункові книжки до РРО у разі пошкодження засобу контролю, що забезпечує цілісність розрахункової книжки?


Пунктом 3.2 Порядку № 614 передбачено, що до реєстрації приймаються зброшуровані розрахункові книжки, які складаються з блоків послідовно пронумерованих розрахункових квитанцій або спрощених розрахункових квитанцій встановленої форми, виготовлених відповідно до Положення № 614, та реєстраційної сторінки, при цьому серії та номери квитанцій одного виду, зареєстрованих окремим суб'єктом господарювання, мають не повторюватися у межах розрядності серій та номерів. Форму реєстраційної сторінки розрахункової книжки наведено у додатку 7 до Порядку № 614. Розрахункова книжка має бути скріплена виробником з використанням машинного способу, який унеможливлює вилучення корінців розрахункових квитанцій без порушення засобів кріплення.

На кожну розрахункову книжку, що подається на реєстрацію, необхідно встановити засіб контролю у такий спосіб, аби унеможливити розкріплення книжки без порушення цілісності засобу контролю (абзац сьомий п. 3.3 Порядку № 614).

Згідно з п. 3.7 цього Порядку скасування реєстрації розрахункової книжки здійснюється за такою самою процедурою, що й скасування реєстрації книги обліку розрахункових операцій. Тобто скасування здійснюється за рішенням керівника органу ДПС, де розрахункову книжку зареєстровано. При цьому посадова особа органу ДПС робить відмітку про скасування реєстрації на титульній сторінці розрахункової книжки, у довідці про реєстрацію розрахункової книжки викреслює відповідний рядок у таблиці «Розрахункова книжка», а також робить відмітку та викреслює відповідний запис у Книзі облікових форм. Відмітки, викреслювання, виправлення слід завірити підписом зазначеної посадової особи.

Крім того, відповідно до п. 6 ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42