Інші податки
Тема: РРО. Готівковий обіг

Проведення реєстрації паркоматів в органах ДПС

Підприємство придбало паркомат для надання послуг паркування. Чи потрібно такому підприємству реєструвати придбаний паркомат в цілому чи лише його фіскальний блок?


Статтею 2 Закону про РРО визначено, що РРО — пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовано фіскальні функції і який призначено для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До РРО належать: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Автомат з продажу товарів (послуг) — РРО, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівку або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості й створює контрольну стрічку в електронному вигляді.

Крім того, згідно зі ст. 12 Закону про РРО на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише РРО вітчизняного та іноземного виробництва, включені до Державного реєстру РРО, конструкція і програмне забезпечення яких відповідають конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Отже, до реєстрації в органах ДПС приймаються РРО, у тому числі автомат з продажу товарів (послуг), а не окремі його блоки.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42