Новини
Тема: ПДВ

Право на податковий кредит при імпорті товарів

Чи має право платник ПДВ подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ, якщо при ввезенні товарів, необоротних активів сплачені та зазначені у вантажній митній декларації суми цього податку не було включено до складу податкового кредиту протягом періоду виникнення такого права?


Відповідно до п. 187.8 ст. 187 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання вантажної митної декларації для митного оформлення.

Для операцій з ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту є дата сплати ПДВ за податковими зобов'язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 Податкового кодексу (п. 198.2 ст. 198 Кодексу).

Відповідно до Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1002 (далі — Порядок № 1002), операції з ввезення товарів на митну територію України відображаються у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних на підставі вантажної митної декларації, оформленої відповідно до вимог законодавства, у тому звітному періоді, в якому їх здійснено.

Пунктом 1 розділу ІV Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну України від 25.11.2011 р. № 1492, визначено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Податкового кодексу) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку. До уточнюючого розрахунку мають бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Отже, якщо платником ПДВ при ввезенні товарів, необоротних активів, призначених для використання в оподатковуваних операціях, суми ПДВ, сплачені та зазначені у вантажній митній декларації, не було включено до складу податкового кредиту у періоді виникнення права на таке включення, то платник ПДВ може подати уточнюючий розрахунок і відповідні додатки до податкової декларації з ПДВ за період, в якому виникло таке право, з виправленими показниками. 


«Гаряча» телефонна лінія за участю начальника відділу
спеціальних режимів оподаткування та інформаційно-аналітичної роботи
Управління адміністрування податку на додану вартість
та контролю за правомірністю
бюджетного відшкодування податку на додану вартість
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Алли КОНОНОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42